Дата розміщення: 25.04.2013

Річний звіт за 2012 рік

16. Відомості про аудиторський висновок

Найменування аудитора (аудиторської фірми): ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "АУДИТОРСЬКА ФІРМА "ЗЛАГОДА"
Код за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України: 36015556
Номер, серія, дата видачі свідоцтва про внесення до реєстру аудиторських фірм та аудиторів, виданого Аудиторською палатою України: №4193 від 25.09.2008 р.
Останній звітний період за який проведений аудит фінансової звітності: 2012 рік (01.01.2012 - 31.12.2012).
Вих. № 58/АВ 26.04.2013 р.
АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК (звіт незалежного аудитора) щодо фінансової звітності Приватного акціонерного товариства «Механомонтаж №233» (код ЄДРПОУ 01415128) за 2012 р.
м. Запоріжжя від 26 квітня 2013 р.
Акціонерам і керівництву ПрАТ «Механомонтаж №233»
Метою проведення аудиту є отримання достатніх доказів впевненості в правильності організації обліку та оцінки достовірності відображення і розкриття інформації згідно діючих принципів та тверджень (якісних аспектів) подання фінансової звітності і вимог чинного законодавства, та вірогідності безперервного функціонування підприємства.
Опис аудиторської перевірки
Нормативні документи що регулюють проведення аудиторського контролю Перевірка проводилася з врахуванням вимог Міжнародних стандартів з аудиту: 700 «Формулювання думки та надання звіту щодо фінансової звітності», 705 «Модифікація думки у звіті незалежного аудитора», інших міжнародних стандартів та практики аудиту в Україні, а також у відповідності до: «Положення щодо підготовки аудиторських висновків, які подаються до державної комісії з цінних паперів та фондового ринку при розкритті інформації емітентами та професійними учасниками фондового ринку», затверджені рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року № 1528, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23.01.2007р. № 53/13320; «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів» затверджено рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 5.02.2007 за N 97/13364; рішення ДКЦПФР «Про затвердження Вимог до аудиторського висновку при розкритті інформації емітентами цінних паперів (крім емітентів облігацій місцевої позики)» №1360 від 29.09.2011р, зареєстрованого в Міністерстві юстиціі України 28.11.2011 за №1358/20096, ршення ДКЦПФР «Про схвалення Методичних рекомендацій щодо визначення вартості чистих активів акціонерних товариств» від 17.11.2004р. № 485. А також з врахуванням вимог Законів України "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність", "Про господарські товариства", "Про аудиторську діяльність", "Про цінні папери і фондовий ринок", "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" та вимог податкового законодавства, а також "Методичних рекомендації щодо підготовки аудиторського висновку при перевірці відкритих акціонерних товариств та підприємств - емітентів облігацій (крім комерційних банків)", які схвалено Аудиторською палатою України 23 лютого 2001 року зі змінами та доповненнями та рішення Аудиторської палати України про обов’язкове застосування суб’єктами аудиторської діяльності Стандартів аудиту та етики Міжнародної федерації бухгалтерів.
В ході аудиту було досліджено облікову систему підприємства. Облікова політика підприємства, обумовлена в наказі №1 від 03.01.2012 року відповідно до вимог Закону України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 р. № 996 – ХІУ, затверджених Положень (стандартів) бухгалтерського обліку.
Бухгалтерський облік ведеться відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні" № 996-ХІУ від 16.07.1999р., з використанням спрощеного Плану рахунків бухгалтерського обліку і з використанням концептуальної основи, передбаченої Національними Положеннями (Стандартами) бухгалтерського обліку П(С)БО.
На підприємстві розроблена і затверджена наказом Директора облікова політика підприємства. На протязі року облікова політика не змінювалась. Використані на підприємстві принципи бухгалтерського обліку, обумовлені в наказі про облікову політику, відповідають концептуальній основі фінансової звітності, передбаченій національними стандартами бухгалтерського обліку.
Дані бухгалтерського обліку порівняльні в бухгалтерських регістрах, головній книзі і фінансовому звіті та підтверджуються первинними документами. Бухгалтерський облік частково ведеться ручним способам, частково комп’ютеризований, використовується програма Previous version of MS-DOS.
Інвентаризація основних засобів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів, документів та розрахунків у 2012 році проведена на підставі наказу про інвентаризацію №10 від 27.09.2012 року. За результатами інвентаризації нестач та надлишків товарно – матеріальних цінностей не встановлено. Аудитори не приймали участь в інвентаризації.
Аудиторами на основі вивчення організації бухгалтерського обліку та оцінки системи внутрішнього контролю визначено ризик внутрішнього контролю. Аудиторський ризик внутрішнього контролю визначено як середній, тобто ступінь довіри до ведення бухгалтерського обліку на підприємстві визнано середнім.
Задовільний стан бухгалтерського обліку на підприємстві забезпечив своєчасне складання та подання до відповідних інстанцій фінансової та статистичної звітності.
Аудиторами перевірено відповідність даних фінансової звітності даним обліку та відповідність даних окремих форм звітності одна до одної. Перевіркою встановлено їх відповідність.
Відповідальність управлінського персоналу за підготовку та достовірне представлення фінансових звітів
Управлінський персонал несе відповідальність за складання і достовірне подання цієї фінансової звітності відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність» від 16.07.99р. № 996-XIV та за такий внутрішній контроль, який управлінський персонал визначає потрібним для того, щоб забезпечити складання фінансової звітності, що не містить суттєвих викривлень унаслідок шахрайства або помилки.
Відповідальність аудитора за надання висновку стосовно фінансової звітності
Нашою відповідальністю є висловлення думки щодо цієї фінансової звітності на основі результатів проведеного нами аудиту. Ми провели аудит відповідно до Міжнародних стандартів аудиту. Ці стандарти вимагають від нас дотримання відповідних етичних вимог, а також планування й виконання аудиту для отримання достатньої впевненості, що фінансова звітність не містить суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказів щодо сум і розкриттів у фінансовій звітності. Вибір процедур залежить від судження аудитора, включаючи оцінку ризиків суттєвих викривлень фінансової звітності внаслідок шахрайства або помилки.
Виконуючи оцінку цих ризиків, аудитор розглядає заходи внутрішнього контролю, що стосуються складання та достовірного подання суб’єктом господарювання фінансової звітності, з метою розробки аудиторських процедур, які відповідають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективності внутрішнього контролю суб’єкта господарювання. Аудит включає також вибіркову перевірку підтверджень чисел та пояснень, обчислення і розрахунок, оцінку та аналітичні процедури, тестування доказів, що підтверджують суми в фінансовій звітності, та виконане в ній розкриття інформації. Аудит включає також оцінку застосованих принципів бухгалтерського обліку і оцінку представленої фінансової звітності в Україні. Наш аудит включає також оцінку фінансової звітності в цілому виходячи з розміру суттєвості помилки на рівні 4,93% від валюти балансу.
Думка аудитора щодо достовірності фінансової звітності ПрАТ «Механомонтаж №233»" за 2012 рік
Ми вважаємо, що отримали достатні та прийнятні аудиторські докази для висловлення нашої думки.
Підстави для висловлення умовно-позитивної думки
Резерв сумнівних боргів в звітному році не створювався, що не відповідає вимогам П(С)БО 10 "Дебіторська заборгованість»;
Протягом року не нараховувались забезпечення для відшкодування наступних витрат і платежів згідно П(С)БО 11 «Зобов’язання»
Умовно-позитивна думка
На нашу думку, за винятком впливу питань, про які йдеться у параграфі «Підстави для висловлення умовно-позитивної думки», фінансова звітність ПрАТ "Механомонтаж №233" станом на 31.12.2012 року виходячи з розміру суттєвості помилки на рівні 4,93% від валюти балансу відображає по всім суттєвим аспектам інформацію про фінансовий стан у відповідності до прийнятої в Україні концептуальної основи фінансової звітності, передбаченої Національними Положеннями (Стандартами) бухгалтерського обліку, та відносно правдиву картину фінансового стану підприємства і результатів його діяльності відповідно до законодавчих і нормативних актів України.
Розкриття інформації відповідно «Вимог до аудиторського висновку при розкритті інформації емітентами цінних паперів (крім емітентів облігацій місцевої позики)», затвердженими Рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006р. № 1528
Розкриття інформації за видами активів відповідно до національних П(С)БО Облік незавершених капітальних інвестицій, основних засобів, нематеріальних активів та їх зносу
Згідно облікової політики, прийнятої на підприємстві, облік основних засобів ведеться відповідно до П(С)БО 7 "Основні засоби". Базою для визначення балансової вартості основних засобів є первісна вартість.
Протягом звітного періоду були придбані основні засоби (машини та обладнання) на суму 7,5 тис.грн. Вибули основні засоби первісною вартістю в сумі 12,3 тис.грн. в зв’язку з продажем.
На балансі підприємства є повністю зношені основні засоби з нульовою залишковою вартістю. Первісна вартість таких основних засобів складає 155,0 тис.грн.
Основних засобів у заставі та зобов’язань, пов’язаних із придбанням основних засобів, немає. Усі основні засоби відповідають критеріям визнання.
Інвентаризація основних засобів у 2012 році проведена на підставі наказу про інвентаризацію №10 від 27.09.2012 року. За результатами інвентаризації нестач та надлишків товарно – матеріальних цінностей не встановлено.
За 2012 рік нарахована амортизація основних засобів в сумі 202,2 тис.грн. Для нарахування амортизації основних засобів використовується прямолінійний метод, який згідно облікової політики підприємства, враховує строк корисного використання активу для кожного активу конкретно, або для групи подібних активів. Ліквідаційна вартість об’єктів основних засобів дорівнює 0.
Інші необоротні матеріальні активи представляють собою малоцінні необоротні матеріальні активи загальною вартістю 56,1 тис.грн. Відповідно до наказу про облікову політику на підприємстві, амортизація малоцінних необоротних активів нараховується у першому місяці їх використання у розмірі 100% їх вартості..
ПрАТ «Механомонтаж №233» володіє основними засобами, які на кінець 2012 року становлять: первісна вартість 2 558,7 тис.грн. знос 1 209,1 тис.грн. залишкова вартість 1 349,6 тис.грн.
Капітальні інвестиції в необоротні активи, що не введені в експлуатацію на кінець 2012 року відсутні. Довгострокова дебіторська заборгованість станом на 31.12.2012 року відсутня.
Аналітичний облік ведеться згідно діючих форм, дані аналітичного обліку відповідають даним синтетичного обліку основних фондів та нематеріальних активів.
Більш детальне розкриття інформації представлено у примітках до фінансових звітів про основні засоби
Облік запасів
Облік запасів ведеться відповідно до П(С)БО 9 "Запаси". При передачі запасів у виробництво, для продажу або іншому вибутті для оцінки використовується метод ФІФО. Методи оцінки протягом звітного періоду не змінювались. Усі запаси відповідають критеріям визнання. Запасів у заставі немає. Суттєвих зауважень до оцінки та обліку товарно-матеріальних запасів немає.
Станом на 31.12.2012р. підприємство має запаси у вигляді виробничих запасів та малоцінних швидкозношуваних предметів загальною вартістю 15,2 тис.грн. Запаси складаються із:
сировина та матеріали – 7,4 тис.грн.;
покупні н6апівфабрикати – 0,5 тис.грн.;
будівельні матеріали – 0,9 тис.грн.;
запасні частини – 0,8 тис.грн.;
інші матеріали – 1,2 тис.грн.;
МШП – 4,4 тис.грн.
Інвентаризація товарно-матеріальних цінностей у 2012 році проведена на підставі наказу про інвентаризацію №10 від 27.09.2012 року. За результатами інвентаризації нестач та надлишків товарно – матеріальних цінностей не встановлено.
Аналітичний облік ведеться згідно діючих форм.
Розкриття інформації про запаси представлена у примітках до фінансової звітності.
Інші оборотні активи складають на дату балансу 13,2 тис.грн. і представляють дебетове сальдо по рахунку 643 «Податкові зобов’язання з ПДВ» в сумі 13,2 тис.грн
Облік дебіторської заборгованості
У статті «Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги» відображено заборгованість покупців або замовників за надані їм продукцію, товари, роботи, послуги (крім заборгованості, яка забезпечена векселем). Визнання та оцінка дебіторської заборгованості ведеться відповідно до П(С)БО 10 «Дебіторська заборгованість».
Станом на 31.12.2012р. дебіторська заборгованість (чиста реалізаційна вартість) становить 47,7 тис.грн.
Інша поточна дебіторська заборгованість станом на дату балансу склала 15,7 тис.грн. та являє собою заборгованість за авансами, сплаченими постачальникам.
Серед заборгованості немає такої заборгованості, яку керівництво вважало би безнадійною.
Аналітичний облік ведеться згідно діючих форм.
Розкриття інформації про дебіторську заборгованість представлено у примітках до фінансових звітів.
Інвентаризація дебіторської заборгованості у звітному періоді проведена на підставі наказу про інвентаризацію №10 від 27.09.2012 року. За результатами інвентаризації невідповідностей не встановлено.
Облік грошових коштів та їх еквівалентів
Ведення касових операцій на Підприємстві здійснюється в цілому відповідно до Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого постановою НБУ від 15.12.2004 р. за № 637 зі змінами та доповненнями.
Банківські операції на Підприємстві здійснюються відповідно до Інструкції «Про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті», затвердженої постановою НБУ від 21.01.2004 р. за № 22, з урахуванням змін та доповнень.
Облік операцій на поточному рахунку ведеться в програмі Previous version of MS-DOS.
Інвентаризація готівкових коштів у 2012 р. проведена на підставі наказу про інвентаризацію №10 від 27.09.2012 року. За результатами інвентаризації нестач та надлишків грошових коштів не встановлено.
Проведені операції підтверджені виписками банку та додатками до них. Грошові кошти та їх еквіваленти в національній валюті станом на 31.12.2012р. становлять 4,1 тис.грн. Грошей на депозитних рахунках немає.
Розкриття інформації про зобов’язання відповідно до національних П(С)БО
Облік зобов’язань
Визнання, облік та оцінка зобов’язань ведеться відповідно до П(С)БО 11 "Зобов’язання". Довгострокових зобов’язань ПрАТ не має.
Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги на 31.12.2012 року складає 1 925,3 тис.грн.
Найбільш вагомі кредитор - ТОВ «Спецмонтаж – 233» - 1 918, 9 тис.грн. Борг за роботи по поточному, капітальному ремонту
Між ТОВ «Спецмонтаж – 233» та ЗАТ «Механомонтаж №233» укладено Мирову угоду від 07.05.2008, згідно якої ЗАТ «Механомонтаж №233» зобов’язується суму боргу в розмірі 1 049,3 тис.грн., починаючи з 01 травня 2008 року впродовж десяти років щомісячними рівними платежами. Згідно додаткової угоди до Мирової угоди від 07.05.2008 року, укладеної 01.09.2010 року, зобов’язання по Мировій угоді від 07.05.2008 року вважаються припиненими, ЗАТ «Механомонтаж №233» зобов’язується виплатити суму боргу в розмірі 2 031,9 тис.грн., починаючи з 01 січня 2011 року ще впродовж тридцяти років місячними рівними платежами.
Протягом 2012 року списано кредиторську заборгованість, по якій минув строк позовної давності, в сумі 67,7 тис.грн.
Відображені поточні зобов’язання станом на 31.12.2012 року не містять суттєвих викривлень та складають:з бюджетом – 18,6 тис.грн. зі страхування – 85,3 тис.грн. з оплати праці – 1,8 тис.грн.
Станом на 31.12.2012 року інші поточні зобов’язання становлять 91,4 тис.грн. та складаються із кредиторської заборгованостей по отриманим авансам від покупців – 79,1 тис.грн., по розрахунках з підзвітними особами – 8,5 тис.грн., з іншими кредиторами – 3,8 тис.грн.
Облік розрахунків з працівниками
Середньооблікова чисельність працюючих 3 чол. Нарахування заробітної плати здійснюється на Підприємстві у відповідності з прийнятою системою оплати праці згідно штатного розпису. Сума нарахованої зарплати за 2012 рік – 106,4 тис. грн.
Залишок заборгованості по заробітній платі на 31.12.2012р. становить 1,8 тис.грн. Розрахунки із підзвітними особами проводились із додержанням вимог п. п. 140.1.7 статті 140 та п.п. 170.9.2 статті 170 «Податкового кодексу України» від 02.12.2010р. №2755-VІ, а також «Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон» від 13.03.1998р. № 59, із змінами та доповненнями, та Наказу Державної податкової адміністрації України «Про затвердження форми Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, та Порядку його складання» від 23.12.2010р. №996.
Розкриття інформації про власний капітал відповідно до національних П(С)БО
Облік власного капіталу
Власний капітал відображено в балансі одночасно з відображенням активів і зобов’язань , які призводять до його зміни. Ми вважаємо, що статті І-го розділу пасиву балансу достовірно оцінені і дають правдиве і неупереджене уявлення про власний капітал підприємства.
Облік статутного капіталу. Станом на 31.12.2012р. статутний капітал підприємства становить 0,9 тис.грн., відповідно до суми, зафіксованої в Статуті.
Облік додаткового капіталу. За звітний період реалізація випущених акцій не проводилась. Протягом звітного періоду додатковий капітал не змінився та станом на 31.12.2012р. становить 2 034,8 тис.грн. та представляє собою вартість дооцінки активів.
Облік резервного капіталу. Резервний фонд створюється щорічними відрахуваннями від чистого прибутку. Розмір резервного фонду має бути не менше 15% від суми статутного фонду (відповідно до Статуту Товариства). До досягнення встановленого розміру резервного капіталу розмір щорічних відрахувань не може бути меншим ніж 5 відсотків суми чистого прибутку. Станом на 31.12.2012 року резервний капітал не сформований.
Облік прибутків та збитків. Відображення в обліку нерозподіленого прибутку та його використання не містить суттєвих викривлень. За звітний період ПрАТ «Механомонтаж №233» отримав прибуток в сумі 80,0 тис.грн.
Непокритий збиток в балансі станом на 31.12.2012 року складає 2 649,5 тис.грн.
Формування та сплата статутного фонду (капіталу)
Станом на 31.12.2012 року статутний капітал підприємства становить 908,0 грн. та відповідає Статуту підприємства, затвердженому загальними зборами акціонерів (Протокол №3 від 09.11.2011 року). Статутний фонд розподілений на 908 шт. простих іменних акцій номіналом 1,0 грн.
Статутний капітал сформовано відповідно до вимог Закону України "Про господарські товариства" та Положення про порядок збільшення розміру статутного фонду акціонерного товариства, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16 жовтня 2000 року №158, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 27 жовтня 2000 року №753/4974.
Первинно Статут Закритого акціонерного товариства «Механомонтаж №233», затверджений зборами акціонерів, протокол №1 від 5/05/1994 року, зареєстровано у відділі реєстрації та єдиного реєстру Запорізької міської ради 17 червня 1994 року за № 828.
В зв'язку з набранням чинності Закону України «Про акціонерні товариства», внесені зміни до Статуту товариства, які зареєстровані 14.04.2011 року Виконавчим комітетом Запорізької міської ради за №1 103 105 0014 006701, та затверджені загальними зборами акціонерів (Протокол №2 від 07.02.2011 року).
В зв'язку з тим, що Товариством не виконано дії по забезпеченню заміни свідоцтва про реєстрацію випуску акцій в Запорізькому територіальному управлінні ДКЦПФР, повторно затверджено рішення загальних зборів акціонерів від 07.02.2011 року та проведено державну реєстрацію змін до Статуту підприємства, які зареєстровані 08.12.2011 року Виконавчим комітетом Запорізької міської ради за №1 103 105 0014 006701, та затверджені загальними зборами акціонерів (Протокол №3 від 09.11.2011 року). Згідно нової редакції Статуту змінено: назву: Закрите Акціонерне Товариство «Механомонтаж №233» на Приватне Акціонерне Товариство «Механомонтаж №233» (скорочена назва ПрАТ «ММ №233»); змінена структура Статуту згідно діючого законодавства, оновлено та уточнено правове становище Товариства, відповідальність Товариства та його акціонерів, а також інші організаційні питання.
Кількість акціонерів протягом року не змінювалась та складає – 1 юридична особа (61% в статутному фонді) i 36 фізичних осіб.
Депозитарій: Публiчне акцiонерне товариство "Нацiональний депозитарiй України" (ЄДРПОУ 30370711), м. Київ вул. Б. Грінченка, буд. 3, ліцензія АВ № 581322 від 25.05.2011
Зберігач: Товариство з обмеженою вiдповiдальнiстю "Фондова компанiя "Емiсiя" (ЄДРПОУ 33961297), м. Запоріжжя, вул. 40 років Радянської України, буд. 6, кв. 39, ліцензія АВ № 581170 від 14.04.2011
Зареєстрована кількість акцій на кінець 2012 року 908 шт. Кількість власних акцій, які були в обігу протягом звітного періоду 908 шт., у тому числі привілейованих – 0; простих – 908 шт.
Звичайні акції в обігу в 2012 році 908 шт. по ціні 1,0 грн.
Емісії акцій не було.
Випуск нових акцій за грошові кошти на протязі 2012 року – не було.
Анульовані на протязі 2012 року акції – немає.
Відкритої підписки та випуску цінних паперів за період перевірки не було. На дату здійснення аудиторської перевірки зміни до статуту в органах державної адміністрації не зареєстровані.
Активи та зобов’язання у фінансовому звіті на нашу думку класифіковано відповідно до Положень(стандартів) бухгалтерського обліку. Оцінка активів та зобов’язань на нашу думку достовірно визначена й очікується отримання в майбутньому економічних вигод, пов’язаних із їх використанням.
Розкриття інформації щодо обсягу чистого прибутку
Доходи
Облік доходів ведеться відповідно до П(С)БО 15 «Доходи». Критерії визнання доходів застосовуються окремо по кожній операції. Дохід визнається в момент підписання акту прийомки – передачі робіт.
Оцінка доходу від реалізації за 2012 рік становить 129,6 тис.грн. Дохід включає в себе собівартість послуг.
Інші операційні доходи Товариства становлять 483,2 тис.грн., та включають:
доходи від реалізації необоротних активів – 283,6 тис.грн.; доходи від операційної оренди – 131,9 тис.грн.; доходи від списання кредиторської заборгованості, по якій сплив термін позовної давності – 67,7 тис.грн.
Інші доходи Товариства становлять 55,9 тис.грн., являють собою доходи від безоплатно отриманих активів.
Аналітичний облік доходів ведеться по видам доходів і реалізації товарів, робіт, послуг.
Витрати діяльності та обігу
Облік витрат ведеться відповідно до П(С)БО 16 "Витрати". Підприємство використовує рахунки класу 9 для обліку витрат. Склад витрат відповідає правильності визнання та класифікації.
Собівартість реалізованих послуг за 2012 рік склала 198,7 тис.грн.
Інші операційні витрати у сумі 366,7 тис.грн. включають адміністративні витрати – 228,3 тис.грн., земельний податок – 58,2 тис.грн., відшкодування Пенсійному фонду витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком №1 та №2 – 72,2 тис.грн., витрати на розрахунково – касове обслуговування – 2,2 тис.грн. та інші витрати операційної діяльності – 5,8 тис.грн.
Операційні витрати списуються по факту в звітному періоді їх виникнення.
Інші витрати в сумі 18,1 тис.грн. включають визнані штрафи – 17,3 тис.грн., собівартість реалізованих виробничих запасів – 0,8 тис.грн.
Аналітичний облік витрат ведеться по видам продукції, робіт, послуг.
Визначення бази оподаткування та податкових розрахунків по ПДВ проводиться в цілому у відповідності до нормативних вимог, а саме: вимогам Податкового кодексу України та інших нормативних актів, що стосуються податкового законодавства.
Аналітичний та синтетичний-облік витрат ведеться у відомостях. Облік «податкових» витрат ведеться у відповідності до розділу ІІІ Податкового кодексу України.
Облік фінансових результатів
Чисті доходи 2012 року – 668,7 тис.грн., в тому числі: чистий дохід від реалізації послуг – 129,6 тис.грн., інші операційні доходи – 483,2 тис.грн., інші доходи – 55,9 тис.грн. В порівнянні з 2011 роком доходи збільшились на 69,3%.
Витрати 2012 року – 583,5 тис.грн., в тому числі: 198,7 тис.грн. – собівартість реалізованих послуг, 366,7 тис.грн. – інші операційні витрати, 18,1 тис.грн. – інші витрати. 5,2 тис.грн. - податок на прибуток. Витрати зменшились на 10,8%.
Фінансовий результат за 2012 рік – прибуток у сумі 80,0 тис.грн.
Інша інформація
Протягом звітного року операції із пов’язаними особами не відбувались.
Розкриття інформації відповідно «Вимог до аудиторського висновку при розкритті інформації емітентами цінних паперів (крім емітентів облігацій місцевої позики)» затвердженими Рішенням ДКЦПФР від 29.09.2011р. №1360
Відповідність вартості чистих активів вимогам законодавства України
Визначення вартості чистих активів проведено на підставі «Методичних рекомендацій щодо визначення вартості чистих активів акціонерних товариств», що схвалені Рішенням ДКЦПФР України від 17.11.2004 року №485:
Чисті активи Товариства станом на 31.12.2012 року становлять «–»613,8 тис. грн., що не відповідає вимогам чинного законодавства, а саме п. 3 ст. 155 цивільного кодексу України №435-IV від 16.01.2003 року.
Наявності суттєвих невідповідностей між фінансовою звітністю, що підлягала аудиту, та іншою інформацією, що розкривається емітентом цінних паперів та подається до Комісії разом з фінансовою звітністю
На підставі наданих до аудиторської перевірки документів нами не виявлено суттєвих невідповідностей між фінансовою звітністю, що підлягала аудиту, та іншою інформацією, що розкривається емітентом цінних паперів та подається до НКЦПФР разом з фінансовою звітністю.
Виконання значних правочинів (10 і більше відсотків вартості активів товариства за даними останньої річної фінансової звітності) відповідно до Закону України «Про акціонерні товариства»
Досліджуване підприємство є акціонерним товариством, тому підлягає під виконання вимог законодавчих актів про значні правочини. Відповідно до ст. 70 Закону України «Про акціонерні товариства» значний правочин – правочин (крім правочину з розміщення товариством власних акцій), учинений акціонерним товариством, якщо ринкова вартість майна (робіт, послуг), що є його предметом, становить 10 і більше відсотків вартості активів товариства, за даними останньої річної фінансової звітності.
Протягом звітного періоду підприємством не було здійснено дій, які є значними правочинами.
Стан корпоративного управління, у тому числі стан внутрішнього аудиту відповідно до рішення ДКЦПФР № 571 від 11 грудня 2003 р.
Формування складу органів корпоративного управління Приватного акціонерного товариства «Механомонтаж №233» до розділу 9 Статуту, затвердженого рішенням загальних зборів акціонерів товариства (протокол №3 від 09 листопада 2011 року).
Протягом звітного року в Товаристві функціонували наступні органи управління та контролю:
Загальні збори – Вищий орган Товариства; Наглядова рада; Директор; Ревізор.
Внутрішніми документами не передбачено створення служби внутрішнього аудиту.
Незалежний аудитор проводить аудиту річної фінансової звітності у відповідності до чинних нормативних актів України на підставі укладених з Товариством угод.
Кількісний склад сформованих органів корпоративного управління відповідає вимогам Статуту.
Функціонування органів корпоративного управління регламентується положеннями Статуту.
Щорічні загальні збори учасників проводились в термін, визначений Законом України "Про господарські товариства" .
Протягом звітного року правління Товариства здійснювало поточне управління фінансово-господарською діяльністю в межах повноважень, які встановлено Статутом Товариства. Змін у складі правління протягом звітного року не відбувалось.
За результатами виконаних процедур перевірки стану корпоративного управління можна зробити висновок, що прийнята та функціонуюча система корпоративного управління у Товаристві відповідає вимогам господарського кодексу України та вимогам Статуту.
Зміни в особливій інформації
Наказом Директора №17 від 04.01.2012 року звільнена за власним бажанням з 05.01.2012 року головний бухгалтер Ніхоца Лідія Михайлівна. З 05.01.2012 року Наказом Директора №18 від 04.01.2012 року призначена на посаду головного бухгалтера Бережна Галина Миколаївна.
На підставі Наказу Директора №4 від 21.06.2012р. звільнена за власним бажанням з посади Головного бухгалтера Бережна Галина Миколаївна.
На підставі Наказу Директора №5 від 21.06.2012р. призначена на посаду Головного бухгалтера Бєлай Людмила Іванівна
Інші зміни в особливій інформації протягом 2012 року не відбувались.
Ідентифікація та оцінка аудиторами ризиків суттєвого викривлення фінансової звітності внаслідок шахрайства Ідентифікація та оцінка ризиків суттєвого викривлення фінансової звітності внаслідок шахрайства проводилась відповідно до вимог МСА 240 «Відповідальність аудитора, що стосується шахрайства, при аудиті фінансової звітності».
Під час аудиту ми не знайшли фактів, тверджень про шахрайство, які б могли привернути нашу увагу.
На нашу думку, заходи контролю, які застосував та яких дотримувався управлінський персонал Товариства для запобігання й виявлення шахрайства, є відповідними та ефективними.
Розкриття інформації про дії, які відбулися протягом 2011 року, та можуть вплинути на фінансово-господарський стан Товариства та призвести до значної зміни вартості його цінних паперів, визначені в ч.1 ст. 41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23.02.2006 року №3480-ІV
Товариство не приймало рішення про розміщення цінних паперів на суму, що перевищує 25 відсотків статутного капіталу.
Товариство не приймало рішення про викуп власних облігацій.
Товариство не здійснювало лістингу/делістінгу цінних паперів на фондовій біржі.
Товариство не отримувало позики або кредиту на суму, що перевищує 25 відстоків активів емітента.
Товариство не приймало рішення про утворення, припинення його філій, представництв.
Вищий орган Товариства не приймав рішення про зменшення статутного капіталу.
Порушення справи про банкрутство Товариства, винесення ухвали про його санацію не було.
Рішення вищого органу Товариства або суду про припинення або його банкрутство не було.
Емісії акцій не було.
Випуску нових акцій за грошові кошти на протязі 2012 року не було.
Товариство не приймало рішення про розміщення цінних паперів на суму, що перевищує 25 відсотків статутного капіталу.
Товариство не приймало рішення про викуп власних облігацій.
Довідка про фінансовий стан ПрАТ «Механомонтаж - 233» станом на 31.12.2012 року
На основі проведеного аналізу можна зробити висновок, що на дату звітності діяльність підприємства рентабельна, чистий прибуток склав 80,0 тис.грн. Середня рентабельність активів складає 5,12% або 0,0512 грн. чистого прибутку на 1 грн. активів підприємства. Рентабельність акціонерного капіталу становить 8421,05%, тобто підприємство у звітному періоді отримало 84,21 грн. чистого прибутку на 1 грн. капіталу, вкладеного в акціонерний капітал. Рентабельність реалізації за 2012 рік склала 0,617 грн. чистого прибутку на 1 грн. реалізованої продукції.
Основні засоби на дату балансу в середньому зношені на 47%. Протягом 2012р. на підприємство надійшли основні засобі на загальну суму 2,5 тис.грн, а вибули на суму 12,3 тис.грн. Дефіцит власного оборотного капіталу складає 2026,5 тис.грн, що говорить про фінансову нестабільність підприємства. Так як на дату балансу власного капіталу немає і його дефіцит становить 613,8 тис.грн., то показники маневреності власного капіталу, автономії, фінансування, віддачі і рентабельності власного капіталу розрахувати неможливо.
На дату звіту підприємство платоспроможне на 4,5%. Значення коефіцієнту абсолютної ліквідності не змінилось і становить 0,00 тис.грн що свідчить про неможливість підприємства терміново погашати поточні зобов’язання. Забезпеченість власними оборотними засобами негативна, що ще раз підтверджує відсутність власного оборотного капіталу.
Ділова активність залишилась на тому самому рівні. Середня оборотність всіх активів склдає 0,08 оборотів на рік. Середня оборотність кредиторської заборгованості на Середній строк погашення кредиторської заборгованості складає 6083 днів, показник порівняно з минулим роком не змінився. Керівництву необхідно покращити політику розрахунків із покупцями та постачальниками. Середній строк погашення дебіторської заборгованості становить 163 дні, показник збільшився, алез находиться за межами нормативного значення (60 днів).
Із загальної оцінки динаміки та структури статей балансу можна сказати, що майно в цілому зменшилось на 104,4 тис.грн., або на 6,47%. Необоротні активи зменшились на 167,4 тис.грн., або на 11,03%. Оборотні активи майже не змінились. Дефіцит власного капіталу на підприємстві зменшився на 80,20 тис.грн, або на 11,56%. Кредиторська заборгованість зменшилась на 8,0%, або на 184,6 тис.грн.
Аналіз динаміки структури активу і пасиву в валюті балансу показав, що:
необоротні активи мали тенденцію до зменшення з 94,05% до 89,50%;
оборотні активи збільшились з 5,95% до 6,36%;
запаси підприємства займають в середньому 1%;
дебіторська заборгованість займає 4,2%;
грошові кошти та їх еквіваленти в середньому коливають в структурі від 0,25% до 0,27%;
витрати майбутніх періодів займають 0,04% у валюті балансу;
необоротні активи та групи вибуття становлять 4,14% в активах підприємства;
позиковий капітал, який в основному представляє поточні зобов’язання перевищує валюту балансу на 40,69%
Протягом останніх трьох років не виконується перша умова абсолютної ліквідності балансу (А1  П1). Співставлення найбільш ліквідних активів із найбільш терміновими зобов’язаннями показує неплатоспроможність підприємства найближчим часом. Власні оборотні активи дорівнюють: «-»2118,3 + 63,4 + 28,4 = «-» 2026,6 тис.грн.
Проведений аналіз на предмет фінансової стійкості ПрАТ «Механомонтаж-233» показав, що основних джерел покриття запасів не достатньо для забезпечення поточного безперервного виробництва. Їх недолік складає 2051,50 тис.грн. Тип фінансової стійкості – 4й: кризовий. Середній запас фінансової стійкості відсутній.
Аналіз структури витрат показав, що найбільшу питому вагу займають інші операційні витрати (38,59%), амортизація (34,65%), витрати на оплату праці (18,23%). Темп росту загальної суми витрат складає 89,22%, що говорить про зменшення витрат на 70,5 тис.грн. Керівництво проводить поточний детальний аналіз всіх витрат, для підвищення ефективності управління ними.
Аналіз динаміки загального рівня фінансового стану ПрАТ «Механомонтаж-233» за останні три роки показує,що за результатами звітного року діяльність рентабельна. Фінансова стійкість та ділова активність залишились на тому ж рівні. Можна зафіксувати зупинення тенденції погіршення фінансового становища підприємства, що дає нам обґрунтовану підставу висловити думку щодо подальшої безперервної діяльності підприємства та отримання в майбутньому економічних вигід.
Основні відомості про аудиторську фірму:
Назва аудиторської фірми Товариство з обмеженою відповідальністю «Злагода»
Ідентифікаційний код юридичної особи 36015556
Юридична адреса місцезнаходження юридичної особи 69006, м. Запоріжжя, вул.. Північне шосе, буд. 3-А, оф.18/
Номер, дата видачі свідоцтва про державну реєстрацію Свідоцтво А01 № 033330 від 16.07.2008 року, видане Виконавчим комітетом Запорізької міської ради №1 103 102 0000 023400/
Номер, дата видачі свідоцтва про внесення до Реєстру суб’єктів, які можуть здійснювати аудиторську діяльність Свідоцтво№4193, видане Аудиторською палатою України, рішення №194/3 від 25.09.2008 року, дійсне до 25.09.2013 року.
Номер, дата видачі свідоцтва про внесення до Реєстру аудиторів, які можуть проводити аудиторські перевірки фінансових установ, що надають послуги на ринку цінних паперів Свідоцтво №1057 АБ 000961 від 11.11.2009 року, дійсне до 25.09.2013 року.
Номер, дата видачі сертифіката аудитора Серія А№006205 від 19.01.2007 року, рішення АПУ № 254/3, чинний до 19.01.2017 року.
Телефон (061) 701-02-85, т/ф (061) 212-69-38.
Електронна сторінка www.zlagoda.pulscen.com.ua.
Дата і номер договору на проведення аудиту Договір від 01 березня 2013р. № 58/АВ.
Дата початку і дата закінчення проведення аудиту з 05 березня 2013р. по 26 квітня 2013р.

Директор ТОВ «АФ «Злагода», сертифікований аудитор, канд.екон. наук. Л.В. Таратута.